Co wyróżnia opakowania z tektury litej?

Opakowania z tektury są stosowane w przemyśle i transporcie. Mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Nadają się do transportu towarów o różnych parametrach. Pudełka wykonane z tego rodzaju materiału mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Tektura może być falista, wtedy składa się z 3 lub 5 fal, a także lita, gdy wykonana jest z kilku płaskich warstw papieru. Oba rodzaje tektury są bardzo wytrzymałe i nadają się do wielu zastosowań.

Jakie są parametry opakowań wykonanych z tektury?

Tektura jest bardzo uniwersalnym i wytrzymałym materiałem. Nadaje się do pakowania nawet dużych i ciężkich elementów. Opakowania z tektury są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przebicia, czy zgniecenia. Jednocześnie jest to materiał lekki, co ułatwia transport, i obniża jego koszty. Poza tym tektura nie zabiera dużo miejsca, więc można ją łatwo przetransportować nawet w znacznych ilościach. Z tego samego powodu jest łatwa w przechowywaniu. Opakowania tekturowe są bezpieczne dla osób, które mają z nimi kontakt. Koszt wytworzenia kartonu nie jest duży, co przekłada się na atrakcyjną cenę pudełek. Zużyte opakowania są łatwe w recyklingu, dzięki czemu nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska.

Właściwości tektury litej

Tektura lita daje spore możliwości na etapie produkcji. Wynika to z faktu, że sposób ukształtowania włókien, z których zbudowane są różne warstwy, oraz kierunek, który się im nadaje w procesie produkcji, mają wpływ na parametry kartonu. Tektura lita może być wykonana z jednej lub z wielu warstw. Tektura ta powstaje w wyniku sklejenia kilku warstw kartonu klejem. Z tego powodu tektura ta jest bardzo sztywna i wytrzymała. Swoją wytrzymałość zachowuje również, kiedy jest dość cienka. Tektura lita jest również wyjątkowo wytrzymała na wilgoć, dzięki czemu może służyć do pakowania towarów, które mają trafić do wilgotnych pomieszczeń, takich jak chłodnie. Po kontakcie z wodą ten rodzaj tektury nie mięknie i zachowuje swój kształt.
Tektura lita jest również bardzo gładka, dzięki czemu doskonale nadaje się pod nadruki.