Blog

Jakie kartony stosuje się w magazynach?

W dobie zakupów online magazynowanie towarów stało się potrzebą niemal każdego sprzedawcy. Trudno jednak mówić o pakowaniu zamówień bez odpowiednich kartonów. (więcej…)

Czym różni się tektura lita od falistej?

Opakowania z tektury nadają się do transportu i przechowywania różnego typu towarów. Stosowane są m.in. w procesach logistycznych i przetwórstwie. Wbrew pozorom tektura jest bardzo wytrzymała i można wykorzystywać ją do przemieszczania ładunków o znacznej masie i dużych gabarytach. Istnieją dwa główne rodzaje tektury: falista i lita. Ze względu na odmienny sposób produkcji różnią się od siebie parametrami. (więcej…)

Na czym polega serwis opakowań metalowych?

Opakowania metalowe są doskonałym rozwiązaniem do przechowywania ciężkich przedmiotów, które nie nadają się do przenoszenia w pojemnikach plastikowych lub papierowych. Opakowania te, mimo dużej wytrzymałości z czasem zużywają się i ulegają zniszczeniom. Koszt zakupu nowych pojemników jest bardzo wysoki, ale dzięki temu, że możliwy jest ich serwis, zakup nowych można odsunąć w czasie lub całkowicie go uniknąć. Kolejną zaletą serwisu jest zmniejszenie produkcji śmieci. (więcej…)

Co można przechowywać w opakowaniach plastikowych?

Dobra organizacja oraz porządek to podstawa funkcjonowania niemal każdego miejsca. Zdaje się, że ich zachowanie znacząco ułatwiają różnego rodzaju opakowania. Nie jest tajemnicą, że z kolei największą popularnością cieszą się pojemniki z tworzyw sztucznych. Wynika to przede wszystkim z ich niezawodnej funkcjonalności, dostępności i atrakcyjnej ceny. Czy wiesz, co możesz w nich przechowywać? (więcej…)

Właściwości opakowań z tworzyw sztucznych

Opakowania z tworzyw sztucznych cechują się bardzo dobrymi parametrami. Są niezwykle uniwersalne. Można stosować je w wielu gałęziach gospodarki, do pakowania produktów różnego typu. Wykorzystywane są w transporcie, logistyce oraz podczas produkcji towarów. Opakowania z tworzyw sztucznych w zależności od potrzeb mogą być uniwersalne albo dostosowane do konkretnego produktu i jego specyficznego kształtu.  (więcej…)

Rola tektury w opakowaniach spożywczych

Trudno wyobrazić sobie branżę spożywczą bez odpowiednich opakowań. Producenci stosują najróżniejsze materiały, aby właściwie zapakować swoje produkty, jednak niewątpliwie prym wiedzie tektura. Czy wiesz, z czego wynika jej popularność i jakie są jej kluczowe zalety? (więcej…)

Pakowanie ładunków o dużych gabarytach. Czy kartony się sprawdzą?

Pakowanie ładunków o dużych gabarytach nie jest łatwym zadaniem. Wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i opakowań, które są wystarczająco odporne. Istnieje wiele rodzajów opakowań. Jednym z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych są pudła kartonowe. Na pozór może się wydawać, że nie jest to najlepszy wybór do pakowania ciężkich i dużych przedmiotów, lecz nie jest to prawda. Pudła kartonowe są niezwykle wytrzymałe. (więcej…)

Jakie parametry musi spełniać papier tekturowy?

Tektura jest najczęściej wykorzystywana do pakowania różnego rodzaju przesyłek. Jest również niezbędna do przechowywania produktów przeznaczonych do sprzedaży. Bez względu na cel jej wykorzystywania, musi ona spełniać określone normy. (więcej…)

Co wyróżnia opakowania z tektury litej?

Opakowania z tektury są stosowane w przemyśle i transporcie. Mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Nadają się do transportu towarów o różnych parametrach. Pudełka wykonane z tego rodzaju materiału mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Tektura może być falista, wtedy składa się z 3 lub 5 fal, a także lita, gdy wykonana jest z kilku płaskich warstw papieru. Oba rodzaje tektury są bardzo wytrzymałe i nadają się do wielu zastosowań. (więcej…)

Czy opakowania z tektury można wykorzystywać wielokrotnie?

Podczas pakowania różnych towarów do transportu zużywa się bardzo dużą ilość różnego rodzaju opakowań. Jest to spory wydatek. Poza tym produkowanie pudeł prowadzi do emisji dwutlenku węgla i jeśli są one jednorazowe, do wytwarzania sporej ilości śmieci. Z tego powodu dobrze, jeśli opakowania mogą być wykorzystywane wielokrotnie, nawet jeśli są wykonane z materiału, który jest łatwy w recyklingu, takiego jak tektura. (więcej…)