Rodzaje opakowań z tektury

Tektura to jeden z najlepszych materiałów do produkcji różnorodnych opakowań. Jest trwała, ekologiczna, stosunkowo tania i umożliwia produkcję różnorodnych wyrobów opakowaniowych.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji różnorodnych opakowań z tektury litej, 3- i 5-warstwowej. Wyróżniają się wytrzymałością i funkcjonalnością, dlatego znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystywane są w celu skutecznego zabezpieczania towaru w czasie transportu. W tym artykule przedstawimy najważniejsze rodzaje opakowań wykonanych z tektury.

Szeroki wybór różnych opakowań z tektury

Do podstawowych rodzajów opakowań z tektury zapewnianych przez naszą firmę zaliczamy kartony oraz przekładki.

Kolejnym przykładem często wykorzystywanych kartonów są pudełka dwuczęściowe z pokrywą. Pokrywa pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie pudełka. Ten typ opakowań znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku przechowywania jednostkowych towarów w handlu detalicznym.

Z kolei opakowania tekturowe wysuwane również składają się z dwóch części, jednak w tym przypadku jeden element wsuwany jest w drugi. Oczywiście to tylko kilka podstawowych przykładów kartonów tekturowych, gdyż w praktyce jest ich zdecydowanie więcej.

Kolejnym przykładem wyrobów tekturowych z naszej oferty są przekładki. Stanowią skuteczne zabezpieczenie towaru podczas transportu i magazynowania. Używane warstwowo pozwalają na odpowiednie ułożenie towaru i maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w miejscu składowania. Ich celem jest wzmacnianie stabilności ładunku. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku towarów ułożonych na palecie.