Co można przewozić w opakowaniach z tektury?

Opakowania z tektury mają wiele zalet. Są lekkie, poręczne w transporcie i wytrzymałe.

Sprawiają także, że przestrzeń środka transportu zostaje maksymalnie wykorzystana. Co więcej, opakowania z tektury, zarówno litej jak i falistej, nie stwarzają zagrożenia uszkodzenia pozostałych ładunków i są bezpieczne dla osób, obsługujących przewóz. Nie trzeba ich konserwować po użyciu. Na specjalne zamówienie naszych klientów przygotowujemy opakowania o wymaganej wytrzymałości na zgniatanie, sztywności, a także odporności na przebicie oraz na wchłanianie wody. Olbrzymią zaletą oferowanych przez nas opakowań z tektury jest także ich uniwersalność. Można bowiem przewozić w nich rozmaite towary, od spożywczych, przez kosmetyczne i chemiczne, po przemysłowe. Przyjrzyjmy się produktom spożywczym, które przewozić można w opakowaniach z tektury.

Warzywa i owoce w opakowaniach tekturowych

Opakowania kartonowe są chętnie wykorzystywane do transportowania plonów rolnych ze względu na fakt, iż zapewniają doskonałą ochronę towaru przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak:

  • bakterie, prowadzące do gnicia owoców i warzyw,
  • wilgoć,
  • nadmierne promieniowanie słoneczne.

Miękkie i delikatne owoce zalecamy przewozić w sztywnych opakowaniach tekturowych z wysokimi ścinakami, które ochronią je przed obiciem oraz zgnieceniem. Jeśli natomiast opakowania kartonowe prosto z transportu mają trafić na sklepowe półki, warto zadbać o to, aby opakowania były otwarte i niezbyt wysokie w celu zapewnienia łatwego dostępu do znajdujących się w nich towarów.

Opakowania tekturowe są wykorzystywane do przewożenia wyrobów cukierniczych

Kolejną grupę towarów, które można przewozić w opakowaniach z tektury, stanowią różnego rodzaju wyroby cukiernicze: ciasta, ciastka, rolady czy słodycze na wagę. Do transportu tego typu produktów polecamy przede wszystkim opakowania, wykonane z wytrzymałej, trzywarstwowej tektury. Mogą być składane lub klejone. Warto dodatkowo pokryć je polietylenem, który zabezpieczy ciasta przed wpływem wilgoci. Jeśli transportujesz wyjątkowo delikatne, finezyjnie udekorowane ciasta lub torty, zapakuj je w pudełka tekturowe z przezroczystym okienkiem. Dzięki temu osoby ładujące i rozpakowujące towar będą widziały, że mają do czynienia z produktami, na które trzeba szczególnie uważać.

Opakowania kartonowe o specjalnym przeznaczeniu

W naszej ofercie posiadamy także opakowania tekturowe o specjalnym przeznaczeniu, na przykład do przewozu mięsa. Są to opakowania wykonane z tektury o mniejszej wsiąkliwości. Osobną gałąź opakowań stanowią także opakowania z tektury przeznaczone do transportu jedzenia na wynos, które muszą być z jednej strony odporne na działanie wysokiej temperatury, z drugiej długo podtrzymywać ciepło. Ich charakterystyczną cechą są otwory wentylacyjne, które zapobiegają wytwarzaniu się w pudełku wilgoci.

Na końcu warto wspomnieć, że oferowane przez nas opakowania z tektury doskonale nadają się także do transportu chemikaliów, kosmetyków oraz substancji i towarów niebezpiecznych. Wówczas na opakowaniach umieszcza się specjalne oznaczenia.